Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Sitesi
Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen Sitesi

|| Güvercin Yetiştiriciler Toplulugu ||


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

VİTAFORM OraL Cözelti

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 VİTAFORM OraL Cözelti Bir Perş. Ara. 23, 2010 10:30 pm

Admin

avatar
Türkiye Güvercin Yetiştiriciler Topluluğu
Türkiye Güvercin Yetiştiriciler Topluluğu


Sadece Hayvan Sağlığında Kullanılır :
VİTAFORM
Oral Çözelti Tozu
Sistemik Antibakteriyel+Vitamin
BİLEŞİMİ :
VİTAFORM Oral Çözelti Tozu, sarı renkli, ince akışkan, karakteristik kokulu bir toz olup, suda çözdürüldüğünde portakal renkli bir çözelti verir. Beher g.’da;
Oksitetrasiklin HCl 55 mg Vitamin A 2300 I.U.
Vitamin D3 400 I.U. Vitamin B2 2.90 mg
Vitamin B12 2.20 mcg Vitamin K 0.80 mg
Vitamin E 1.40 mcg Niasinamid 13.50 mg
Kalsiyum pantotenat 4.70 mg bulunur.
FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ
VİTAFORM Oral Çözelti Tozu, hayvanların içme suyuna katılarak verilmeye uygun bir antibiyotik ve vitamin kombinasyonudur. Ürünün etkin maddesi olan oksitetrasiklin HCl, tetrasiklin grubuna bağlı geniş spektrumlu bir antibakteriyel olup, kendisine duyarlı mikroorganizmalarda protein sentezini inhibe eder. Terapötik dozlarda bakteriyostatik yüksek yoğunluklarda bakterisit etkilidir.
Oksitetrasiklinin çok düşük MIC değerlerine bile yüksek düzeyde duyarlı olan bakteriler arasında; gram-pozitif aeroblar (Bacillus sp., Corynebacterium sp., Erysipelothrix rhusiopathia, Listeria monocytogenes ve Streptococci.), gram negatif bakteriler (Actinobacillus sp., Bordetella sp., Brucella sp., Francisella tularensis, Haemophilus sp., Pasteurella multocida, P. haemolytica, Yersinia sp., Campylobacter fetus, Borrelia sp. ve Leptospira sp. Moraxella bovis), anaeroblar patojenler (Actinomyces sp., Fusobacterium sp., Mycoplasma sp., Chlamydia sp., Ehrlichia sp., Coxiella burnetti, Ehrlichia,) ve Theileria, Eperythrozoon ve Anaplasma’lar gibi protozoalar bulunur.
Staphylococci, Enterococci, Enterobacter sp., Enterobacteriaceae familyasına dahil Enterobacter sp., E.coli, Klebsiella sp., Proteus sp., Salmonella sp., Anaerop bakterilerden Bacteroides sp. ve Clostridium sp. Oksitetrasikline karşı direnç kazandıkları için bu bakterilere karşı etkisi değişkendir.
Oksitetrasikline dirençli bakteriler; Mycobacterium sp., Proteus vulgaris, Pseudomonas aeroginosa, Serratia sp., Mycoplasma bovis ve M. hyopneumoniae ‘dır.


_________________


http://guvercinler.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz